تقلب کاران مشهور جهان

همیشه دانشمندان یا هنرمندان نبوده‌ اند که با انجام کارهایی که قبلاً کسی آن را انجام نداده و یا با خلق اثری که مشابه آن وجود نداشته، به تاریخ پیوسته باشند. تـقـلب کاران هم در تاریخ جایی برای خود دارند:

1- ویکتور لوستیگ ( Victor Lustig ) :

سلطان تقلبکاران تاریخ، مردی که برج ایفل را فروخت ( مردی که می تواند دنیا را بفروشد )، مسلط به پنج زبان زنده‌ دنیا، صاحب 45 اسم مستعار با سابقه بیش از 50 بار بازداشت آن هم فقط در کشور امریکا، مردی که می‌ توانست زیرک‌ترین قربانیانش را نیز فریب دهد، در سال 1890 در بوهمیا (کشور کنونی چک) در یک خانواده متوسط به دنیا آمد و در سال 1920 به امریکا رفت. سالی که بازار سهام به شدت رشد می‌ کرد و به نظر می‌ رسید که همه روز ‌به‌ روز پولدار‌تر می ‌شوند و لوستیگ آنجا بود که از این موضوع و حماقت ذاتی امریکایی‌ ها سود برد.

Victor Lustig

وکتور لوستیگ - Victor Lustig

در سال 1925 و پس از انجام چندین فقره تـقـلب کاری بی‌ عیب ونقص و پرسود، ویکتور به فرانسه و شهر پاریس رفت و در آنجا شاهکار خود را اجرا کرد. فروختن برج ایفل!

مفکوره این تـقـلب کاری بعد از خواندن یک مقاله کوچک در روزنامه به ذهن ویکتور رسید. در این مقاله آمده بود که برج ایفل نیاز به تعمیر اساسی دارد و مصارف این کار برای دولت کمرشکن خواهد بود. ‏

دنباله این نوشته …

عجایب هفتگانه دنیای جدید

  5 – ساختمان امپایر استیت ( Empire State Building ) :

  taha.blog.af

امپایر استیت ساختمانی 103 طبقه ئی در نیویارک و سمبولی از امریکا است.

این ساختمان به مدت چهل سال بلندترین ساختمان طبقاتی در دنیا بود و از سوی انجمن انجینران عمران امریکا به عنوان یکی از عجایب هفتگانه دنیای جدید ( مدرن ) لقب گرفته است. امپایر استیت بخشی از هویت شهر نیویارک است و در سراسر جهان به عنوان یکی از سمبول‌ های امریکا شناخته می‌ شود.

تاریخچه ساخت :
عملیات ساختمانی امپایر استیت در ماه مارچ( March ) 1930 در زمینی که پیشتر هوتل والدورف آستوریا در آن واقع بود آغاز شد و 14 ماه بعد اتمام یافت. این ساختمان تا پیش از آنکه برج ‌های دوقلو در نیویارک ساخته شوند، بلندترین برج طبقاتی دنیا به شمار می رفت…
دنباله این نوشته …

عجایب هفتگانه دنیای جدید

  4 – دلتا ورکز ( DeltaWorks ) هالند :

  taha.blog.af

دلتاورکز ( DeltaWorks ) مجموعه ‌ای از اقدامات ساختمانی است که بین سال ‌های 1950 و 1997 در جنوب غرب هالند برای جلوگیری از پیشروی دریا در دلتای راین-مویزه -شلت انجام شده است.

این مجموعه کار های ساختمانی از سوی انجمن انجینران عمران امریکا به عنوان یکی از عجایب هفت‌ گانه دنیای جدید معرفی شده ‌اند.

این مجموعه شامل بند ها، کانال‌ های آب، اهرم‌ های بررسی ( کنترل ) جریان آب، خاک ‌ریز‌ ها و چندین سیل ‌گیر است. هدف از ساخت چنین سازه‌ هایی کوتاه کردن خطوط ساحلی هالند و در نتیجه کم ‌کردن تعداد خاک‌ ریز هایی است که باید برای جلوگیری از نفوذ آب دریا در خشکه ساخته شود.

تاریخچه ساخت :
دهانه‌ های دریا های راین، مویزه و شلت قرن ‌ها عامل بروز سیل ‌های مخرب در هالند بوده است و از قرن‌ ها پیش جلوگیری از این سیل‌ های در ذهن هالندی‌ ها بوده است. در طرح هالندی ‌ها برای ساخت مجموعه دلتاورکز، تبدیل دهانه ‌ها دریا ها به دریاچه‌ موضوع اصلی پروژه بود…
دنباله این نوشته …

عجایب هفتگانه دنیای جدید

  3 – برج ملی کانادا :

  taha.blog.af

برج ملی کانادا یا همان ( Canadian National Tower ) که به آن برج ( CN ) گفته می‌شود، یکی از بلندترین سازه‌های آزاد جهان است.

این برج که 553.33 متر ارتفاع دارد. در 12 سپتامبر سال 2007 عنوان بلندترین سازه جهان را که 31 سال از آن خود کرده بود به برج دوبی که هنوز در حال ساخت بود داد. برج ملی کانادا ( CN ) یکی از سمبل‌ های کشور کانادا است.

تاریخچه ساخت :
نظر ابتدائی ساخت این برج به اواخر دهۀ 1960 باز می‌ گردد که امواج رادیو تلویزیونی در تورنتو دچار مشکل شدند، به گونه‌ای که در صفحه تلویزیون تصویر دو کانال در حین زمان مشاهده می‌ شد.
بالاخره پس از رای گیری های فراوان خط رِیل ملی کانادا مسئول ساخت برجی شد که از همه ساختمان ‌های تورنتو بلند تر باشد.
دنباله این نوشته …

عجایب هفتگانه دنیای جدید

  2 – پل گلدن گیت

  taha.blog.af

گلدن گيت پلی معلق است که در سانفرانسیسکو آمریکا قرار دارد.

این پل در دهانه خلیج سانفرانسیسکو قرار دارد . گلدن گیت سانفرانسیسکو را از بخش شمالی‌ به مارین کاونتی متصل می‌ کند. گلدن گیت هنگامی که در اواخر دهۀ 30 میلادی به بهره‌ برداری رسید تا سال‌ ها با 2737 متر طول بلندترین پل معلق جهان بود.

تاریخچه پل :
اين پل در حقیقت ميراث عصر ‏مناقشه، اختلاف و ‏تضاد‏ است. گلدن گيت در دهه‌ ای ساخته شد که هنوز رکاد اقتصادی امریکا در آن احساس می‌ شد…

دنباله این نوشته …

زن امریکائی رکارد آببازی بست

زن 56 ساله امريكايی با 24 روز آببازی در اقيانوس اطلس ركاردار شد.
به گزارش بی بی سی: خانم “جنيفر فيج” توانست از جزيره “كيپ ورد” افريقا به “ترينداد” آببازی كند و به عنوان اولين زن آبباز كه اين مسافت را در 24 روز طی كرده نام خود را ثبت كند.

اين ورزشكار كه برای جلوگيری از حمله سگ های دریایی مسافتی را در قفس‌ آببازی می كرد هر بار حد اقل 8 ساعت را بدون توقف در دريا شنا می كرد تا دوباره به قايق محافظ خود باز گردد و روز بعدی را آغاز كند.

وی قصد دارد تا اين سفر خود را با آببازی كردن به سوی جزاير ويرجين انگلستان خاتمه دهد و سپس به بازگويی خاطرات خود از آببازی در اقيانوسی كه گاهی موج های 9 متری داشته تعريف كند.

وی از ديدن انواع ‏سنگ پشت ها و ‏نهنگ ها بيش از هر چيز به ‏خوشى آمده و عنوان كرد كه در طی سفرش هيچ سگ دریایی نديده و از كاری كه كرده بسيار راضی است.

خانم فيج قصد داشت كه سفری 3380 كيلو متری به جزيره باهاماس داشته باشد كه راه خود را كوتاه كرده و در “ترينداد” توقف كرد.

عجایب هفتگانه دنیای جدید

عجایب هفت ‌گانه دنیای جدید ساخته ‌های دست‌ بشر هستند و دلیل اعجاب‌ انگیز بودن آن‌ ها طراحی خارق ‌العاده بشری در ساختن شان بوده است.

لیست‌ های متعددی از عجایب هفت گانه در دنیا وجود دارد که یکی از معتبر ‌ترین آن‌ ها را انجمن انجینران عمران امریکا ارائه کرده است. یکی از لیست‌ های دیگری که در آن عجایب هفت گانه دنیای جدید انتخاب شده است را مردم از سراسر جهان به اساس رای خود انتخاب کردند.

  1 – بند ایتایپو :

  taha.blog.af

بند ایتایپو که بر روی دریای پارانا در مرز پاراگوای و برازیل زده شده است طولانی ‌ترین بند جهان است…
دنباله این نوشته …