تقلب کاران مشهور جهان

همیشه دانشمندان یا هنرمندان نبوده‌ اند که با انجام کارهایی که قبلاً کسی آن را انجام نداده و یا با خلق اثری که مشابه آن وجود نداشته، به تاریخ پیوسته باشند. تـقـلب کاران هم در تاریخ جایی برای خود دارند:

1- ویکتور لوستیگ ( Victor Lustig ) :

سلطان تقلبکاران تاریخ، مردی که برج ایفل را فروخت ( مردی که می تواند دنیا را بفروشد )، مسلط به پنج زبان زنده‌ دنیا، صاحب 45 اسم مستعار با سابقه بیش از 50 بار بازداشت آن هم فقط در کشور امریکا، مردی که می‌ توانست زیرک‌ترین قربانیانش را نیز فریب دهد، در سال 1890 در بوهمیا (کشور کنونی چک) در یک خانواده متوسط به دنیا آمد و در سال 1920 به امریکا رفت. سالی که بازار سهام به شدت رشد می‌ کرد و به نظر می‌ رسید که همه روز ‌به‌ روز پولدار‌تر می ‌شوند و لوستیگ آنجا بود که از این موضوع و حماقت ذاتی امریکایی‌ ها سود برد.

Victor Lustig

وکتور لوستیگ - Victor Lustig

در سال 1925 و پس از انجام چندین فقره تـقـلب کاری بی‌ عیب ونقص و پرسود، ویکتور به فرانسه و شهر پاریس رفت و در آنجا شاهکار خود را اجرا کرد. فروختن برج ایفل!

مفکوره این تـقـلب کاری بعد از خواندن یک مقاله کوچک در روزنامه به ذهن ویکتور رسید. در این مقاله آمده بود که برج ایفل نیاز به تعمیر اساسی دارد و مصارف این کار برای دولت کمرشکن خواهد بود. ‏

دنباله این نوشته …

عجایب هفتگانه دنیای جدید

  5 – ساختمان امپایر استیت ( Empire State Building ) :

  taha.blog.af

امپایر استیت ساختمانی 103 طبقه ئی در نیویارک و سمبولی از امریکا است.

این ساختمان به مدت چهل سال بلندترین ساختمان طبقاتی در دنیا بود و از سوی انجمن انجینران عمران امریکا به عنوان یکی از عجایب هفتگانه دنیای جدید ( مدرن ) لقب گرفته است. امپایر استیت بخشی از هویت شهر نیویارک است و در سراسر جهان به عنوان یکی از سمبول‌ های امریکا شناخته می‌ شود.

تاریخچه ساخت :
عملیات ساختمانی امپایر استیت در ماه مارچ( March ) 1930 در زمینی که پیشتر هوتل والدورف آستوریا در آن واقع بود آغاز شد و 14 ماه بعد اتمام یافت. این ساختمان تا پیش از آنکه برج ‌های دوقلو در نیویارک ساخته شوند، بلندترین برج طبقاتی دنیا به شمار می رفت…
دنباله این نوشته …

عجایب هفتگانه دنیای جدید

  4 – دلتا ورکز ( DeltaWorks ) هالند :

  taha.blog.af

دلتاورکز ( DeltaWorks ) مجموعه ‌ای از اقدامات ساختمانی است که بین سال ‌های 1950 و 1997 در جنوب غرب هالند برای جلوگیری از پیشروی دریا در دلتای راین-مویزه -شلت انجام شده است.

این مجموعه کار های ساختمانی از سوی انجمن انجینران عمران امریکا به عنوان یکی از عجایب هفت‌ گانه دنیای جدید معرفی شده ‌اند.

این مجموعه شامل بند ها، کانال‌ های آب، اهرم‌ های بررسی ( کنترل ) جریان آب، خاک ‌ریز‌ ها و چندین سیل ‌گیر است. هدف از ساخت چنین سازه‌ هایی کوتاه کردن خطوط ساحلی هالند و در نتیجه کم ‌کردن تعداد خاک‌ ریز هایی است که باید برای جلوگیری از نفوذ آب دریا در خشکه ساخته شود.

تاریخچه ساخت :
دهانه‌ های دریا های راین، مویزه و شلت قرن ‌ها عامل بروز سیل ‌های مخرب در هالند بوده است و از قرن‌ ها پیش جلوگیری از این سیل‌ های در ذهن هالندی‌ ها بوده است. در طرح هالندی ‌ها برای ساخت مجموعه دلتاورکز، تبدیل دهانه ‌ها دریا ها به دریاچه‌ موضوع اصلی پروژه بود…
دنباله این نوشته …

گردن بند مروارید

جینی دختر زیبا و باهوش پنج ساله ای بود…

یک روز که همراه مادرش برای خرید به فروشگاه رفته بود، چشمش به یک گردن بند مروارید بدلی افتاد که قیمتش 2.5 دالر بود، دلش بسیار آن گردن بند را می خواست. پس پیش مادرش رفت و از مادرش خواهش کرد که آن گردن بند را برایش بخرد.
مادرش گفت : ” خوب! این گردن بند قشنگی اس، اما قیمتش زیاد اس،خوب چه کار می توانیم بکنیم!
من این گردن بند را برت می خرم اما شرط داره، وقتی به خانه رسیدیم، یک لیست مرتب از کارها که می توانی انجام شان بدهی ره برت می دم و با انجام آن کارها می توانی پول گردن بندت ره بپردازی و البته مادر کلانت هم برای تولدت برت چند دالر تحفه می ده و این می تونه کمکت کنه. “

جنی قبول کرد… او هر روز با جدیت کارهایی که برایش محول شده بود را انجام می داد و مطمئن بود که مادربزرگش هم برای تولدش برایش پول هدیه می دهد. بزودی جینی همه کارها را انجام داد و توانست بهای گردن بندش را بپردازد.

وای که چقدر آن گردن بند را دوست داشت. همه جا آن را به گردنش می انداخت؛ کودکستان، بستر خواب، وقـتی با مادرش برای کاری بیرون می رفت، تنها جایی که آن را از گردنش باز می ‌کرد حمام بود، چون مادرش گفته بود ممکن است رنگش خراب شود!

دنباله این نوشته …

عکس های دیواری

عکس های دیواری از انواع میوه ها…

– 4 عکس –

1 –

  taha.blog.af

دنباله این نوشته …

عکس های دیواری

عکس های دیواری از موتر های زیبا…

– 11 عکس –

1 –

  taha.blog.af

دنباله این نوشته …

عجایب هفتگانه دنیای جدید

  3 – برج ملی کانادا :

  taha.blog.af

برج ملی کانادا یا همان ( Canadian National Tower ) که به آن برج ( CN ) گفته می‌شود، یکی از بلندترین سازه‌های آزاد جهان است.

این برج که 553.33 متر ارتفاع دارد. در 12 سپتامبر سال 2007 عنوان بلندترین سازه جهان را که 31 سال از آن خود کرده بود به برج دوبی که هنوز در حال ساخت بود داد. برج ملی کانادا ( CN ) یکی از سمبل‌ های کشور کانادا است.

تاریخچه ساخت :
نظر ابتدائی ساخت این برج به اواخر دهۀ 1960 باز می‌ گردد که امواج رادیو تلویزیونی در تورنتو دچار مشکل شدند، به گونه‌ای که در صفحه تلویزیون تصویر دو کانال در حین زمان مشاهده می‌ شد.
بالاخره پس از رای گیری های فراوان خط رِیل ملی کانادا مسئول ساخت برجی شد که از همه ساختمان ‌های تورنتو بلند تر باشد.
دنباله این نوشته …

عجایب هفتگانه دنیای جدید

  2 – پل گلدن گیت

  taha.blog.af

گلدن گيت پلی معلق است که در سانفرانسیسکو آمریکا قرار دارد.

این پل در دهانه خلیج سانفرانسیسکو قرار دارد . گلدن گیت سانفرانسیسکو را از بخش شمالی‌ به مارین کاونتی متصل می‌ کند. گلدن گیت هنگامی که در اواخر دهۀ 30 میلادی به بهره‌ برداری رسید تا سال‌ ها با 2737 متر طول بلندترین پل معلق جهان بود.

تاریخچه پل :
اين پل در حقیقت ميراث عصر ‏مناقشه، اختلاف و ‏تضاد‏ است. گلدن گيت در دهه‌ ای ساخته شد که هنوز رکاد اقتصادی امریکا در آن احساس می‌ شد…

دنباله این نوشته …

این هم یک نوع نقل است؟!

این فرد محصل پوهنحی ( دانشکده ) طب است.

taha.blog.af

شکارچی و ده تا پرنده

ده تا پرنده روی سیم برق نشسته بودن. یک شکارچی می آیه یک مرمی به یکی شان میزنه.
– سوال : چند تا پرنده روی سیم باقی می مانه؟

– جواب : بستگی به ملیت پرنده ها داره.

امریكایی : پرنده دومی تفنگچه خود ره میکَشه یک دَو( فحش ) ناموسی میده و شكارچی را میكُشه و باقی پرنده ها پیک مشروب شان را میخورن و سرخود را تكان میدهن.

چینایی : سه تا از پرنده ها فرار میكنن و در یک گوشه خود شان تولید چشم گیر پرنده ره شروع و شش تای باقی مانده در یك چشم بهم زدن توسط هنر های رزمی شكارچی ره به شش قسمت مساوی تقسیم میكنن.

انگلیسی : یكی از پرنده ها خود را به زخمی بودن میزنه و خود ره روی زمین میندازه و خود ره خیلی مظلوم نشان میده و بعد بقیه پرنده ها از فرصت استفاده میكنن میرن به زن شكارچی میگن كه شكارچی دارای سه همسر و تعداد زیادی فرزند است، در نهایت پس از چند روز شكارچی توسط زنش و در خواب به قتل میرسه.

عرب : پرنده دوم تا هفتم از ترس از کمر تا پا های خود را زرد میکنن و پس از چند لحظه سكته میكنن می میرن، دو تای باقی مانده تیز میرن پول های شان را میگیرند میرن خود شان یک پایۀ برق میخرن و تا آخر عمر بدون ترس بالایش زندگی میكنن.

اسپانیایی : پرنده دوم گیتار به دست خود میگیره و فکر شكارچی ره ‏منحرف میكنه ، سومی و چارمی میرن گاو همسایه ره صدا میكنن و پنجمی یک پارچه سرخ روی پتلون شكارچی آویزان میكنه و گاو میزنه شکارچی ره دنباله این نوشته …